top of page
Ara
  • İdris İBİŞ

Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Kurallar


Düğün fotoğrafçıları bana göre 3 çeşittir;

1- Stüdyo Fotoğrafçısı

3- Düğün Organizasyon Fotoğrafçısı

1- Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyo fotoğrafçısının dikkat etmesi geren en önemli kural ışık kullanımıdır. Çektiğimiz objeye göre değişen bir ışık çeşidimiz var. Örneğin moda fotoğrafçılığı yapıyorsak en az 3 ışık kullanmamız şarttır. Bir ışık kontur bir ışık model aydınlığı bir ışık da arka plan aydınlatmasında kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edeceğimizden eminiz.

2- Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Dış mekan dediğimizde çok geniş bir yelpaze ile karşı karşıya kalıyoruz. Doğa Fotoğrafçılığı, Model Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı gibi bir çok çeşit sayabiliriz. Ben size profesyonel olduğum düğün fotoğrafçılığı hakkında bilgi vereceğim. Düğün fotoğrafçılığı aşırı dikkat gerektiren bir sektördür. Sadece bir gün çekim yapıp bir ömür insanların hayatlarında olursunuz. Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı olabilmek için zamana ve tecrübeye ihtiyacınız vardır. Yeni başlayanlara öncelikle tavsiyem modeller ile çekimler yapıp hem ışık hemde pozlandırma olarak kendilerini geliştirmeleridir. Fotoğrafçılıkta en önemli husus ışıktır. Işık kullanımının yanında çektiğimiz modellerin konumu, duruşları, estetiği, duygusu ön planda olmalıdır. Bunları başardığınızda artık profesyonelliğe doğru büyük adım atmış olursunuz.

3- Düğün Organizasyon Fotoğrafçısı

Aslında en zor işlerden biride organizasyon fotoğrafçılığı dır. Bunun nedeni de bütün olayların hızlı bir şekilde ilerlemesidir. Burada dikkat edilmesi gereken en büyük en önemli nokta organizasyon sahibini takip etmek makinemiz her an hazır olmalıdır ki hiç bir anı kaçırmayalım. Tabi ki bir adet tepe flaşı kullanmamız şarttır.

133 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page